GALLERIES

  Aleksander Tondos

  Opinie klientów

  AGNIESZKA & ŁUKASZ

  KASIA & MICHAŁ

  AGNIESZKA & DOMINIK

  KAJA & DAMIAN

  Kiedy zaczęliśmy planować ten wyjątkowy dzień, jedyne nad czym nie musieliśmy się zastanawiać, był to wybór fotografa. Oglądając galerie Alka, wiedzieliśmy że nas nie zawiedzie i tak właśnie się stało. Zadając sobie teraz pytanie „Czy po wymarzonym ślubie, coś może nas jeszcze ucieszyć? Tak! Wspaniale uchwycone na fotografiach momenty, które pozwalają poczuć to wszystko na nowo. Zdjęcia, na widok których powrócił nam uśmiech i wspomnienie tamtych dni. Fotoreportaż, który otrzymaliśmy będzie niezwykłą pamiątką na całe życie. Profesjonalizm i wyczucie momentu, to wizytówka Alka. Polecam!

  Współpraca z Tobą była dla nas czystą przyjemnością :) piękne, dopracowana fotografie zarówno z wesela jak i plenerowe. Efekt końcowy spełnił nasze oczekiwania w 200 %. Działasz z ukrycia dzięki temu fotografie ujmują to co najważniejsze-emocje :)

  Gdyby ktoś mnie kiedyś spytał czy znam dobrego fotografa, bez wahania odpowiedziałabym, że TAK! Alka znam od dawna i zawsze mnie zachwycały jego zdjęcia, dlatego wybierając fotografa na swój ślub nawet się nie zastanawiałam kto nim będzie. I nie ukrywam, że termin ślubu był trochę dobierany pod Alka bo nie wyobrażałam sobie nikogo innego. Dlatego z czystym sercem polecam za ten profesjonalizm, dużą pomysłowość, za to że potrafi zachować żywe emocje, momenty radości i wzruszenia. Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Jeszcze raz dziękujemy.

  W branży Weselnej jesteśmy od kilku Lat, w końcu Padło i na Nas. Ten dzień chyba jak dla Każdej Pary młodej jest wyjątkowy My sami znając treny panujące na rynku weselnym byliśmy bardzo wymagającymi klientami dlatego nie było innego wyjścia jak skorzystać z usług Naszego kolegi i super profesjonalisty w każdym calu Alka. Jesteśmy przeszczęśliwi ze Mogłeś Nam towarzyszyć w jakże ważnym dla Nas dniu. Alku Jeszcze raz wielkie dzięki za wspaniałą robotę jaką dla Nas zrobiłeś. Pozdrawiamy:)

  Fotograf Aleksander Tondos

  Na imię mam Aleksander Tondos – fotograf i nie pamiętam dokładnie kiedy rozpoczęła się moja pasja do fotografii. Na pewno miało to miejsce jeszcze w szkole podstawowej, kiedy to wiele wolnych chwil poświęcałem na fotografowanie pejzaży oraz świata zwierząt i roślin w skali makro. Dzięki temu nauczyłem się w sposób naturalny obserwować oraz zauważać istotne wydarzenia oraz piękne chwile, które trwają czasem tylko ułamek sekundy.

  Wraz z wiekiem moje fotograficzne zainteresowania przesunęły się w kierunku ludzi i ich emocji. Lubiłem obserwować i czekać z wyzwoleniem migawki na ten właściwy moment. Pierwsze ślubne momenty uwieczniałem na kliszy podczas rodzinnych uroczystości. To doświadczenie oraz ceny materiałów światłoczułych pozwoliły mi nauczyć się nie powielać często popełnianego aktualnie błędu. Wielu fotografów robi masowe liczby zdjęć licząc, że „coś się trafi i wybierze”. Ja natomiast wolę robić świadomie zdjęcia, wyczekiwać chwili i uwieczniać je w formie zdjęć, które potem podczas oglądania przywołują konkretne wspomnienia i myśli. Oczywiście nie przeszkadza mi to w oddaniu odpowiedniej liczby zdjęć tak aby spełnić Państwa oczekiwania.

  Fotografią ślubną zajmuję się już 10 lat, dzięki temu wiele już widziałem i naprawdę ciężko mnie czymś zaskoczyć. Wiem, że po wykonaniu ponad 200 ślubów łatwo wpaść w rutynę. Na szczęście udaję mi się bezustannie kochać to co robię i cieszyć się każdym zleceniem. Pewnie w dużej części jest to zasługa odpowiedniego podejścia do pasji fotografowania tego najważniejszego dla Was dnia. Nie mam z góry ustalonych kadrów i sposobu pracy dzięki czemu każdy ślub jest dla mnie inny, tak jak każdy człowiek różni się od innego człowieka. Czasem jest to tylko szczegół a czasem coś istotnego… Odkrywanie tych emocji często schowanych pod kotarą stresu jest bardzo emocjonujące i pozwala mi cieszyć się każdym ślubem jakby był pierwszy w moim życiu.

  Preferuję dyskretny styl fotografii, nic nie narzucam i staram się być niewidzialny podczas tego dnia. Dzięki temu uwiecznione przeze mnie momenty są jak najbardziej prawdziwe i będą przywoływać szczere wspomnienia a nie tylko ładnie wyglądać.

  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że czasem trzeba zapozować i wykonać bardziej formalne zdjęcia z rodziną, przyjaciółmi itp. Nie unikam ich i staram się realizować wszystkie Wasze pomysły.

  Fotografia Ślubna

  Fotografia ślubna jest bardzo wymagającą dziedziną fotografii. Wiele szybko zmieniających się chwil, których nie da się powtórzyć, często trudne warunki oświetleniowe i praca w stresie wymagają najbardziej niezawodnego sprzętu oraz najjaśniejszych dostępnych na rynku obiektywów. Od samego początku do pracy używam dwóch identycznych aparatów fotograficznych. Nie jest to często stosowany podział na aparat główny i tańszy pod backup ale oba najwyższej klasy aparaty. Dzięki temu mogę jednocześnie używać dwóch obiektywów nie tracąc czasu na zmiany optyki. Także w trakcie awarii nie muszę lecieć do torby lub samochodu po zapasowe body tylko pracuje tak jakby nic się nie stało.

  Fotografuję głównie na terenie Lubelszczyzny. Z chęcią odwiedzam takie miasta jak Rzeszów, Lublin, Janów Lubelski, Puławy, Kraśnik, Zamość, Chełm, Hrubieszów, Radzyń Podlaski, Łuków oraz inne. Zapraszam do obejrzenia mojego portfolio

  Fotograf Lublin

  Zapraszam do współpracy

  Naciśnij przycisk obok aby przejść do menu z danymi kontaktowymi