GALLERIES

  Plener Ślubny

  Plener ślubny jest dosyć nową częścią fotografii ślubnej. Jeszcze kilka lat temu królowały sesje studyjne na mniej lub bardziej gustownych tłach. Na szczęście ten etap mamy już za sobą. Sesje plenerowe są już powszechnie oferowane, natomiast sesje studyjne także zmieniły się nie do poznania i często są już bardzo nowoczesne i kreatywne.

   

  zdjęcie z pleneru ślubnego na plaży

  Plener  ślubny a reportaż

  Plener ślubny z jednej strony jest łatwiejszy od reportażu , ponieważ nie ma presji czasu, na spokojnie można zmienić ustawienia i powtórzyć ujęcia. Jednak wymaga on znacznie więcej zaangażowania od fotografa, który podczas reportażu ślubnego jest najczęściej biernym obserwatorem chwytającym emocje i najważniejsze momenty. W trakcie pleneru fotograf musi znaleźć odpowiednie miejsce i światło, które zmienia się z każdą godziną, dobrać kadry i tak rozluźnić atmosferę by nieśmiała i niedoświadczona w pozowaniu Para Młoda, zapomniała o stresie i naturalnie ustawiała się do zdjęć. Jest to szczególnie trudne, ponieważ sesje plenerowe często odbywają się w publicznych miejscach i spojrzenia gapiów potrafią dodatkowo tremować pozujących Państwa Młodych. Efektem takiego podejścia do pleneru ślubnego są niepowtarzalne zdjęcia, które zawierają w sobie część charakteru pozujących.

  plener ślubny w portugalii

   

  Droga na skróty

  Oczywiście fotograf może także pójść łatwiejszą drogą. Wystarczy, że będzie miał stałe miejsca do fotografowania, niezmienne kadry i ustawienia modeli. Wtedy taka sesja przebiega sprawnie i szybko a efekty na pierwszy rzut oka są bardzo fajne. Wynika to ze sprawdzonych kadrów, które są już przetestowane na wielu innych Parach Młodych. Gorzej będzie jeśli podczas oglądania zdjęć plenerowych u znajomych okaże się, że były robione przez tego samego fotografa i są identyczne z tymi co macie we Własnym albumie. Dodatkowo taka sesja nie jest indywidualna. Sztywne ustawianie modeli pod szablon ogranicza ich własną inwencje i naturalne pozy, które odróżniają każdą parę młodą. Dlatego moim zdaniem warto osobiście zaangażować się w sesję plenerową, ponieważ dzięki temu każde ujęcie, nawet jeśli będzie robione w tym samym miejscu co innych par ślubne, to będzie znacząco różniło się od wszystkich poprzednich.

  przykład pleneru ślubnego w opuszczonych budynkach

   

  W swojej pracy wykonuję w zasadzie każdy rodzaj sesji plenerowej. Od ponadczasowych romantycznych na tle przyrody po sesje industrialne i miejskie. Także możliwe są szybkie zdjęcia w okolicach sali weselnej w dniu ślubu. Jednakże najlepsze efekty osiągniemy organizując zdjęcia plenerowe innego dnia w środku tygodnia. Plenery wykonuję na terenie województwa lubelskiego ale jestem też otwarty na inne miejsca. Szczególnie miło reaguję na sugestie miejsc plenerowych, z którymi łączą Was dobre wspomnienia i historie.

   

  zdjęcie pleneru ślubnego wykonane na wodzie

   

  Fotograf Ślubny Lublin, zdjęcia plenerowe. Aleksander Tondos, serdecznie zapraszam do obejrzenia mojego portfolio. Jeśli trafia w Państwa gust to proszę o wysłania zapytania.