GALLERIES

  Sesja Rodzinna

  Sesje rodzinne i dziecięce przeżywają aktualnie bardzo duży rozkwit. Podobnie jak było kilka lat temu z fotografią ślubną w czasie wyżu demograficznego. Naturalnym następstwem tamtych wydarzeń jest aktualny wyż narodzin dzieci i rosnące zapotrzebowanie na fotografię rodzinną. Sesja rodzinna jest bardzo podobna do fotografii plenerowej. Najczęściej odbywa się ona w terenie zielonym, parku, na placu zabaw, w miejscu znanym głównym bohaterom, tak aby czuli się swobodnie i bezpiecznie.

  sesja rodzinna
  sesja rodzinna

  Sesja rodzinna a najmniejsze dzieci

  W przypadku mniejszych dzieci możliwe są także zdjęcia w domu w odpowiednio przygotowanym pokoju lub mobilnym studiu fotograficznym. Do takiej sesji poza dobrym samopoczuciem oraz zapasem czasu możemy przygotować różne gadżety, tak aby urozmaicić trochę zdjęcia i wytworzyć więcej akcji i emocji podczas sesji. Mogą to być np. bańki mydlane, wiatrak, maskotki, dmuchawce, ulubiona zabawka i inne zwariowane pomysły. W przypadku najmniejszych pociech warto mieć przygotowane kilka zestawów ubranek w celu urozmaicenia sesji.

  sesji rodzinnej
  sesja rodzinna z chłopcem

  Potencjalne kłopoty w trakcje sesji rodzinnej

  Pod jednym względem sesja rodzinna jest trudna i wymagająca zarówna dla fotografa jak i rodziców. Każde dziecko może nagle stracić humor i chęć do pozowania. Niestety bardzo często nie pomagają wszelkie zabiegi i sposoby rodziców a wprowadzają tylko niepotrzebne zakłopotanie. Nie wolno naciskać na dziecko i zmuszać go ponieważ z tak wymuszonych zdjęć nie będą zadowoleni rodzice oraz dzieci. Trzeba zachować spokój czasem zrobić kilka minut przerwy i dopiero spróbować ponownie. Dobrym sposobem jest przyzwyczajenie dziecka kilka dni przed sesja do pozowania poprzez zabawę z nim w fotografię, nawet za pomocą telefonu komórkowego. Można też wspomnieć, że przyjdzie taki fajny gość, który będzie fotografował tak jak mama czy tata dzień wcześniej tylko większym aparatem.

  sesje rodzinne
  sesja rodzinna z dziewczynką

  Warto także wspomnieć o fotografii portretowej, która jest wykonywana podczas sesji rodzinnej. Dzieci, poza trudnością polegającą na zatrzymaniu ich choć chwilę w bezruchu, nie wymagają szczególnych zabiegów przygotowujących ich do tego rodzaju zdjęć. Natomiast rodzice, którzy często są zapracowani i niewyspani potrzebują kilka chwil aby wyglądać olśniewająco. Photoshop jest wspaniałym narzędziem ale niestety nie sprawi, że niewyspana i zmęczona mama będzie wyglądała na odprężoną i uśmiechniętą. Dlatego warto choć trochę przygotować się do sesji tak aby efekt był jak najlepszy. Należy także unikać świecącego makijażu i krępujących ruchy strojów.

  Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio i jeśli przypadło Wam do gustu to zapraszam do kontaktu. Sesje rodzinne wykonuję na terenie województwa lubelskiego, szczególnie w takich miastach jak Lublin, Zamość, Chełm, Hrubieszów, Puławy, Łęczna i inne.