GALLERIES

  Zdjęcia z Chrztu

  Fotografia Chrztu jest kolejną po fotografii ślubnej najbardziej popularną częścią reportażu fotograficznego. Mimo wielu podobieństw to jednak zdjęcia z chrztu w niektórych aspektach są znacznie trudniejsze. Przede wszystkim główny bohater uroczystości jest znacznie bardziej wymagający. Dziecko przecież nie potrafi pozować i w zasadzie cały czas jest na rękach opiekunów. Znacznie ogranicza to możliwość tworzenia zróżnicowanych kadrów i ciekawych kompozycji fotograficznych.

   

  zdjęcie z chrztu pokazujące rodziców całujących synka

   

  Fotografia ceremonii chrztu

  Także sam moment chrztu i symbolicznego polewania wodą jest znacznie krótszy i trudniejszy do sfotografowania. Nie ma w tym czasie czasu na zmianę obiektywu oraz błąd w uchwyceniu ostrości. Dodatkowo w czasie Mszy Św. Podczas której udzielany jest sakrament Chrztu Świętego najczęściej odbywa się więcej niż jeden sakrament. Powoduje to tworzenie się swoistej kolejki do chrzcielnicy oraz wchodzenie w kadr poprzez mniej świadomych fotografów, lub gości z aparatami, wynajętymi do fotografowania Chrztu przez pozostałe rodziny.

   

   

  zdjęcie z chrztu w momencie polewania główki

   

  W trakcie fotografowania jeszcze większe znaczenie ma profesjonalny sprzęt fotograficzny pozwalający na fotografowanie bez użycia lampy błyskowej oraz z pewnym autofocusem. Także w przypadku większej liczby chrztów w czasie mszy może zdarzyć się, że rodzice wraz z dzieckiem będą siedzieli w kolejnej ławce i cały czas będą przesłonięci przez rodziców i dzieci z pierwszego rzędu. Taka sytuacja znacznie utrudnia fotografowanie zawodowemu fotografowi a większość amatorów, nieposiadających odpowiednio szerokokątnych obiektywów oraz jasnych teleobiektywów a przede wszystkim niezbędnego doświadczenia, może w takiej sytuacji nie zrobić żadnego poprawnego zdjęcia.

   

  śliczna dziewczynka podczas przygotowań do chrztu

   

  Znacznie łatwiej robi się już po uroczystościach w kościele. Wtedy mamy już więcej czasu na ustawienie zdjęć grupowych z lampą studyjną lub bez. Także reportaż z uroczystego obiadu w restauracji jest już przyjemnością i można skupić się na łapaniu uśmiechów głównego bohatera, które jest rozchwytywany i rozpieszczany przez gości a szczególnie dziadków.

   

  zdjęcie z chrztu pokazujące córkę wpatrzoną w swojego tatę

   

  Zapraszam do zapoznania się z portfolio oraz wysłania zapytania. Fotografią Chrztu zajmuje się na terenie województwa lubelskiego szczególnie w Lublinie.