GALLERIES

  Zdjęcia rodzinne

  Sesja Rodzinna

  Sesje rodzinne i dziecięce przeżywają aktualnie bardzo duży rozkwit. Podobnie jak było kilka lat temu z fotografią ślubną w czasie wyżu demograficznego. Naturalnym następstwem tamtych wydarzeń jest aktualny wyż narodzin dzieci i rosnące zapotrzebowanie na fotografię rodzinną. Sesja rodzinna jest bardzo podobna do fotografii plenerowej. Najczęściej odbywa się ona w terenie zielonym, parku, na placu zabaw, w miejscu znanym głównym bohaterom, tak aby czuli się swobodnie i bezpiecznie.

  sesja rodzinna

  Sesja rodzinna a najmniejsze dzieci

  W przypadku mniejszych dzieci możliwe są także zdjęcia w domu w odpowiednio przygotowanym pokoju lub mobilnym studiu fotograficznym. Do takiej sesji poza dobrym samopoczuciem oraz zapasem czasu możemy przygotować różne gadżety, tak aby urozmaicić trochę zdjęcia i wytworzyć więcej akcji i emocji podczas sesji. Mogą to być np. bańki mydlane, wiatrak, maskotki, dmuchawce, ulubiona zabawka i inne zwariowane pomysły. W przypadku najmniejszych pociech warto mieć przygotowane kilka zestawów ubranek w celu urozmaicenia sesji.

  sesji rodzinnej

  Potencjalne kłopoty w trakcje sesji rodzinnej

  Pod jednym względem sesja rodzinna jest trudna i wymagająca zarówna dla fotografa jak i rodziców. Każde dziecko może nagle stracić humor i chęć do pozowania. Niestety bardzo często nie pomagają wszelkie zabiegi i sposoby rodziców a wprowadzają tylko niepotrzebne zakłopotanie. Nie wolno naciskać na dziecko i zmuszać go ponieważ z tak wymuszonych zdjęć nie będą zadowoleni rodzice oraz dzieci. Trzeba zachować spokój czasem zrobić kilka minut przerwy i dopiero spróbować ponownie. Dobrym sposobem jest przyzwyczajenie dziecka kilka dni przed sesja do pozowania poprzez zabawę z nim w fotografię, nawet za pomocą telefonu komórkowego. Można też wspomnieć, że przyjdzie taki fajny gość, który będzie fotografował tak jak mama czy tata dzień wcześniej tylko większym aparatem.

  sesje rodzinne

  Warto także wspomnieć o fotografii portretowej, która jest wykonywana podczas sesji rodzinnej. Dzieci, poza trudnością polegającą na zatrzymaniu ich choć chwilę w bezruchu, nie wymagają szczególnych zabiegów przygotowujących ich do tego rodzaju zdjęć. Natomiast rodzice, którzy często są zapracowani i niewyspani potrzebują kilka chwil aby wyglądać olśniewająco. Photoshop jest wspaniałym narzędziem ale niestety nie sprawi, że niewyspana i zmęczona mama będzie wyglądała na odprężoną i uśmiechniętą. Dlatego warto choć trochę przygotować się do sesji tak aby efekt był jak najlepszy. Należy także unikać świecącego makijażu i krępujących ruchy strojów.

  Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio i jeśli przypadło Wam do gustu to zapraszam do kontaktu. Sesje rodzinne wykonuję na terenie województwa lubelskiego, szczególnie w takich miastach jak Lublin, Zamość, Chełm, Hrubieszów, Puławy, Łęczna i inne.